Lipiec 12, 2019 admin 0 Comment Uncategorized

Kiedy udać się do dermatologa?

Dermatolog to lekarz, który specjalizuje się w chorobach skóry. Wizyty u niego stają się coraz popularniejsze, gdyż wzrasta świadomość ludzi na temat różnych jednostek chorobowych, które objawiają się właśnie na skórze. Do niedawna znaczna część osób utożsamiała go z kosmetyczką, co jest oczywiście błędem. Jedynie lekarz może dobrać odpowiednie leki na receptę i zadbać o nasz problem problem w kompleksowy sposób. Przy niektórych schorzeniach wizyta u kosmetyczki także jest wskazana, jednak ma to na celu działanie jedynie zewnętrze, wspomagające terapię. Kiedy zatem skorzystać z pomocy dermatologa?

Trądzik

Trądzik to bez wątpienia jeden z głównych problemów, z którymi zgłaszają się pacjenci. Objawia się on zwykle nieestetycznymi, ropnymi wypryskami. Rzecz jasna, pojawienie się pojedynczych krostek nie musi od razu oznaczać problemu z trądzikiem. W jego przypadku występowanie takich zmian jest bardzo nasilone. Dodatkowo, po wygojeniu krost mogą pozostawać głębokie blizny. Zaznaczyć należy, że choć pojawia się on głównie na twarzy, może być zlokalizowany także w innych miejscach, chociażby takich jak ramiona czy plecy.

Inne problemy skórne

Nie należy bagatelizować także innych problemów skórnych. Mogą to być zmiany w jej kolorze, bardzo suche, swędzące miejsca czy drobne krostki. Każdy taki problem powinien zostać skonsultowany. Dermatolog z łatwością oceni czy to, co dzieje się z naszą skórą to jednostka chorobowa, czy może jedynie błędy w codziennej pielęgnacji. W razie konieczności dobierze także odpowiednie leki i maści tak, aby znów móc cieszyć się piękną i zdrową skórą.

Źródło informacji: https://sierant-gabinety.pl/